Mūsu buļļu piedāvājumā esošo vaislinieku pēcnācēji

Attēlos redzam gan CASTELLY meitiņu, gan RED RIVER un EVERGREEN meitiņas. 

Jostainie galoveji

Jostainie galovejo no Z/S Birzītes DS.

Schau der Besten 2023 

  Ir pavadītas divas fantastiskas dienas pasākumā Schau der Besten 2023. Emocijas ir neaprakstāmas. Pirmajā dienā bija Ekskluzīvā izsole, kur izsolītas ne tikai govis, bet arī telītes ar jaunu un perspektīvu ģenētiku.

Šogad, par lielu pārsteigumu, liela daļa dalībnieču bija tieši Holšteinas sarkanraibās govis, kuras arī ieņēma godalgotas vietas.

Īpaši izcelts bija Holšteinas sarkanraibā buļļa SOLITO RED meitas. Buļļu meitu parādē nevarēja atraut acis. Tāpat parādē bija SPARK RED meita - skaista, spēcīga, pienīga govs.

Holšteinas melnraibo buļļu meitu parādē devās HURRICANE, BOBEST PP meitas.

Vaislas buļļu parādē tika demonstrēti - BOY RED PP, SOLITO RED, BOBEST PP u.c. lielisku vaislinieku meitas.

Ļoti liels un patīkams pārsteigums bija, kad nosauca “MIS Schau der Besten 2023, sarkanraibā govs”.... ARINO RED meita.

20 gadus nebija uzvarējusi Holšteinas sarkanraibā gotiņa un beidzot Silenieces Ciltsdarba serviss saviem klientiem piedāvā pašu labāko!

Ļoti izglītojošas bija diskusijas ar Vācijas vērtētājiem un veterinārārstu, par vaislas buļļiem. Mūsu klientiem jau fermās ir iepriekš minēto un titulēto buļļu meitas.

Apmeklējot buļļu fermu, bija prieks redzēt buļļus dzīvē, apspriest izvēles ar speciālistiem.

Kā topa buļļus nosauca: GORETZKA, COPYLAND, CLOONEY, ZIVET, CASTELLI, BEATSTICK, JAZZ, SPARK RED, SOLITO RED, SIX RED, SAY RED, MOMO RED, GIG RED u.c

Biju ļoti priecīga, ka šos buļļus savos ganāmpulkos jau izmanto Silenieces Ciltsdarba Serviss klienti..

Izvēlējos arī jaunumus, kurus varēšu piedāvāt.

Mēs esam uz pareizā ceļa un līdz katra saimnieka nospraustajiem mērķim tiksim kopā veiksmīgi sadarbojoties. Mēs strādājam, lai jums būtu vieglāk sasniegt sev izvirzīto mērķi.

Paldies par uzaicinājumu!

MASTERRIND

Synetics


TAMBO dvīņu meitiņas paaugušās.
Pēc sejiņas katrā savādāka.

Rudens, burvīgs ar savu krāsu gammu, dzestriem rītiem,

taču saimniekiem ar steidzīgiem novākšanas un barības sagatavošanas darbiem.

Novēlam visiem izturību un bagātīgu ražu!

Kas par gandarījumu!

Vislielākais prieks darba dienas viducī ir saņemt apmierinātu klientu fotogrāfijas ar mūsu bullīšu pēcnācējiem. Zemāk apkopojām attēlus, ko iesūtījuši mūsu klienti – saimniecība “Dižglābas”.

Lauki - daļa cilvēku ar šo vārdu saprot mierīgu brīvdienu pavadīšanu svaigā gaisā tālu no ikdienas pilsētas rutīnas, cita daļa - uztver kā kaut ko ļoti netīru, "smirdīgu", un vietu, kur nelabprāt atrastos. Citi - diemžēl atceras tikai bērnības atmiņas pie omēm un dažām govīm, garām dārza vagām. Nozīmīgākā daļa šo vārdu uztver kā dzīvesveidu, kā nemitīgu darbu, mīlestību pret darbu, laukiem un dzīvniekiem. Šiem cilvēkiem tā ir ikdiena, šie cilvēki nekad negribētu dzīvot pilsētā. Šie cilvēki ir mūsu klienti, viņi nekad nesūdzas par darbu, par smagām darba stundām bez brīvdienām. Uz šādiem cilvēkiem balstās viss.
Arī mūsu mazākos cenšamies audzināt, lai zina, kas ir darbs. Jo bērni ir mūsu nākotne, tā pat kā lauksaimniecība ir mūsu valsts nākotne.
Novērtējiet cilvēkus, kas, sevi nesaudzējot, strādā.

SIA "Silenieces Ciltsdarba serviss" vadīja mācības "Ģenētisko faktoru ietekme uz pēcnācēju kvalitāti" gaļas liellopu audzēšanā. Praktiskās nodarbības notika saimniecībā SIA "ECO ONYX". Šī saimniecība ir paraugs Aberdinangusa šķirnes dzīvniekiem.


 attēlos ir ARINO RED (1519, 1505), BAYMAX (1500, 1513), MINOCH (1493, 1488), FLICFLAC (1510), BENWOOD (1491) meitiņasMŪSU KLIENTI - MŪSU LEPNUMS

SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" lepojas ar saimniecību SIA "Dižglābas" par atsaucību uzņem Latvijas Lauksaimniecības Universitātes studentus un ar lepnumu izrādīt saimniecību, kā arī izsalkušos pacienāt ar uzkodām. Saimniece Agnese Celova profesionāli spēja atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem. Priecājamies, ka ir šādi ģimenes uzņēmumi, kur iesaistās arī bērni.

Paldies -  SIA "Dižglābas".


SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" 2019. gada kataloga prezentācija

Šogad kataloga prezentācijas semināru rīkojām vēlāk. Sākotnēji seminārs bija plānots februārī, bet klienti ieteica rīkot martā, jo sēklošan nav vēl aktīvi sākusies, protams, klients mūsu komandai ir pirmajā vietā, tāpēc pārlikām semināru uz marta sākumu. Telpas rezervētas, rausīši, bulciņas un salātiņi pasūtīti, tad saņemam ziņu no klientiem, ka datumā, kurā ir SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" plānotais pasākums notiek vēl viens pasākums. Paldies mūsu klientiem, kam esam svarīgi un kas vēlējās dzirdēt mūsu semināru - pārlikām datumu. 

Semināra sākumā visus sveica Grobiņas novada priekšsēdētājs Aivars Priedols. Aivaram Priedolam SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" saka lielu paldies par telpām. 

Semināra apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt lekciju par govju nagu kvalitāti un izturību pret sēnīšu slimībām, ko lasīja Vet med .dokt. Alex Bauer. Vācijā šis pētījums ir veikts pēc zemnieku pasūtījuma, jo arī Vācija, tā pat kā pie mums, zemnieki cīnās ar liellopu nagu problēmām. (Katalogā pie buļļiem ir šī nagu kvalitātes zīmīte).

Paldies saimniecībai SIA "Rītnieki" un pārstāvei Rūtai Andersonei par sagatavoto runu - robotizētu saimniekošanu.

SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" komanda saka lielu paldies mūsu klientiem un bijām ļoti patīkami pārsteigti,ka mūsu semināru apmeklēja vairāk kā 160 cilvēki. Mēs strādājam Jums un jūsu velmēm. Ar prieku uzklausīsim ieteikumus un padomus labākai sadarbībai. 

Ar Cieņu,-

SIA "Silenieces ciltsdarba serviss"  komanda


Masterrind piena liellopu izstāde un izsole 2019

Šogad, kopā ar SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" komandu, uz Vāciju devās četras gudras un ģenētiski labu saimniecību īpašnieces. Visas dienas pagāja vieglos smieklos un asprātīgos jokos, kas nemitīgi uzlaboja ne tikai brauciena noskaņojumu, bet to pārvērta nelielā atvaļinājumā. Ierodoties galamērķī mūs laipni sagaidīja Msterrind pārstāvis, kas jau bija parūpējies par vakariņām un dāmu labklājību. 

Nākošajā rītā pie viesnīcas jau mūs sagaidīja busiņš, kas nogādāja Masterrind stacijā, kur varējām aplūkot buļļus, kuru produktīvās meitas aug arī Latvijā. No jaunajiem buļļiem - Spark Red, Flicflac, bija limuzīs Saiko, no vecākiem bullīšiem bija Snows, Mowambo un citi. Puikas izskatījās labi. Pēc stacijas apskates bija iespēja gūt zināšanas noklausoties jaunākos pētījumos par produktivitātes aprēķināšanas principiem un jaunākajām tendencēm.

Nākošās dienas tika pavadītas izstādes un izsoles notikumu vietā. Piebraucot pie halles, skats bija iespaidīgs, uz brīdi varēja sajusties kā Holivudas dīva iesoļojot pa sarkano paklāju. Ieejot priekštelpā varēja pacienāties ar gardām uzkodām, pie kuru noformējuma bija īpaši piedomāts, kā arī atveldzēties ar glāzi šampānieša vai kādu citu dzērienu.

Apmeklējot liellopu un teļu novietnes, liels prieks bija redzēt atpazīstamu buļļu meitas. Šo buļļu bioproduktu var iegādāties arī SIA "Silenieces ciltsdarba servisā". Labāko meitu grupas bija izveidotas no BESTBOSS un LENDARY meitām. Protams, bija arī tādu buļļu meitas, kas nav mūsu servisam, bet ar mums sarunājot, varam savus klientus nodrošināt ar visām velmēm. 


Šogad nebija nekādu pārsteigumu izsoles cenās, bet aprunājoties ar Masterrind pārstāvjiem, viņi norādīja, ka vidējā cena uz vienu lopu ir ļoti augsta un viņi ir apmierināti ar izsoles rezultātiem. 

Šogad fināla uznāciens bija fenomenāls un spētu atstāt iespaidu uz jebkuru cilvēku. Jūs variet aplūkot video, un kaut mazliet sajust tās sajūtas, kādas bija skatoties uz vietas.


Jostainie galoveji

Masterrind 2019 gaļas liellopu izstāde un izsole

SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" arī šogad devās uz Vāciju, lai klientiem palīdzētu izvēlēties labākos vaisliniekus savam ganāmpulkam. Ieejot liellopu novietnē aizrāvās elpa no tā skaistuma, kas bija apkārt. Šeit bija savesti paši labākie un perspektīvākie savas šķirnes pārstāvji. Fotoattēlos nav iespējams ielikt tās emocijas un sajūtas, kādas rodas atrodoties blakus šiem grandiozajiem dzīvniekiem, bet ceru, ka ievietotie fotoattēli ļaus Jums sajust to enerģiju. 


Uz Latviju devās Šarolē bullīši, Limuzīnas bullis, Herefordas bullis


Galerija

Šeit Tu vari ievadīt nelielu galerijas aprakstu.

Silenieces ciltsdarba serviss Vecaucē

Vizma Sileniece vērtēja Latvijas Zilās govis, un pēc kritērijiem noteica savas šķirnes labāko pārstāvi.


Seminārs 2018

Piena lopu izstāde un izsole 2018

2018. gada februāra beigās SIA "Silenieces serviss" kopā ar Latvijas saimniekiem devās uz piena lopu izstādi un izsoli Vācija. Pasākums ir bijis grandiozs vienmēr. Ir patīkami vērot kā tiek sapucētas un sapostas gotiņas lielajam uznācienam. Gotiņas tiek sapostas ar īpašu rūpību un mīlestību. Tiek lakoti nagi, pielikti šinjoni, apgriezts apmatojums. Līdzvērtīgus skaistumkopšanas pasākumus mēs varam vērot cilvēku skaistumkonkursos, bet šeit es gribētu uzvērt lielu BET....Gotiņām nav nekas mākslīgs, ja neskaita astes šinjonu, kas pielikts uznāciena mirkli. Šajā pasākumā nav silikona, nav botoksa injekcijas un mākslīgo skropstu, nagu vai matu - viņas ir skaistas, jo ir dabīgas.

Skaistums ir ārišķīga lieta, šajā pasākumā augstāku vienu ieņem ģenētika. Par ģenētikas vērtību pārliecinājāmies izsolē, kur telīte tika nosolīta par 120000 eiro.


Gaļas liellopu izstāde un izsole 2018.

šogad gaļas liellopu izsolē pieprasījums pēc lopiem bija lielāks nekā piedāvājums, tas pārsteidz ne tikai mūs, bet arī pašus Vāciešus. Ar katru gadu saimnieku prasības pieaug un ar katru gadu mēs varam redzēt kā uzlabojās piedāvājums. Šogad visvairāk solītais bullis bija Aberdinanguss šķirnes puika vārdā - TOTO (Toto zu Recht den Titel „Mr. Verden 2018“), 

puika tika nosolīts par 8000 eiro.

Šarolē bullītis tika nosolīts par 7300 eiro,

 bet Limuzīnas par 7000 eiro

Arī mūsu pašu saimnieki šogad nosolīja titulētus buļļus!!! Lai veselība un skaisti bērni jaunajiem Vācijas-Latviešiem .

SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" organizēja mācību braucienu uz Vāciju. Mācības notika no 08.05.2017  līdz 12.05.2017. Mācību brauciena laikā apskatījām Masterrind staciju un mūsu puikas (šeit gan es domāju puikas priekš mūsu un Jūs gotiņām un telītēm) satikām klātienē, redzējām kā viņi strādā, klausījāmies lekcijas par dažādām interesantām tēmām, bet par visu no sākuma.

Masterrind stacijas apmeklējums.

Kā jau katru reizi, arī šoreiz neiztikām bez kopbildes ar Masterrind skaisto bulli.

Sabildējušies ar leģendāro bulli, mūs gaidīja vakariņas. Vakariņu laikā visi iepazināmies savā starpā, jo citi bija pazīstami, citi tikās pirmo reizi. Visi aicinātie - lieli saimnieki, vai mākslīgās apsēklošanas tehniķi - veterinārārsti. Kompānija, bija ļoti atraktīva un komunikabla.

Nākošajā dienā, braucām skatīties pašu Masterrind staciju un mūsu puikas. Mūs izveda un iepazīstināja ar "ceļu" kā sēkla nonāk no buļļa līdz saimniekam (mākslīgās apsēklošanas tehniķim).  Iepazināmies ar mūsu kungiem personīgi. Buļļi EINO un GOCH izcēlās ar savu fotogēniskumu, ieraugot kameras pozēja kā īsti modeļi. 

EINO


GOCH


Buļļa SNOW garās un skaistās kājas apskaustu katra pasaules modele. SNOW gan neizcēlās ar īpašu velmi pozēt kamerām.

Tālāk mūs izveda pa stacijas laboratorijām, kur parādīja un izstāstīja, kā tiek biomateriāls pārbaudīts, testēts, tad tikai sadalīts devās un sasaldēts.


Klausījāmies interesantu lekciju par meklēšanās pazīmēm, to noteikšanu, labākajām metodēm. Interesanti likās tas, ka "pedometriem" meklēšanās noteikšana ir tikai 71%. Vairāk šie pedometri palīdz noteikt govs veselību un pašsajūtu.

Vēl apmeklējām saimniecību, kura arī izmanto Masterrinda bioproduktu! Saimniecības saimnieks lepojās ar labiem izslaukumiem. Govis un teles bija skaistas, bet to Jūs redzēsiet bildēs. Ejot cauri teļu boksiņiem manu uzmanību piesaistīja teliņi, kas izcēlās ar ļoti aktīvu un draiskulīgu temperamentu. Mazie trakuļi skraidīja un priecājās un ar to atšķīrās no pārējiem boksiņu iemītniekiem. Interese pēc nostaigāju gar šim mazajiem dauzoņām un secināju, ka visi mazulīši ir buļļa BUZZ bērniņi. Ar šādām īpašībām bija bullis DELUXO, kam arī mazulīši bija ļoti aktīvi un labi auga un tagad izceļas ar augstiem izslaukumiem. Mūsu servisā ir pieejams BUZZ bioprodukts. Aplūkojām atnešanos boksus, kur uz atnešanos bija iedzīta BEART meita.

Saimniecības sētas rotājums.


BUZZ, SATISFY, BENWOOD, MULINO UN BEATSTICK mazulīši. Loti ceru, ka drīz varēšu pievienot arī Latvijā dzimušus mazulīšus.
Bija padomāts arī par atpūtu. Bija mums noorganizēts brauciens ar kuģīti un neliela pastaiga pa Brēmeni. Šoreiz gan viss tā ātri skrienot uz glaunām pusdienām.
Vienā no pēdējām dienām bijām Embriju stacijā. Izstāstīja mums visu vēsturu un uzsākšanas sākumu, kā arī izrādīja laboratorijas. Apskatījām embriju iznēsātājas, un ciemojāmies arī pie "donoru" dāmām. Šīs dāmas ir iegūtas pēc pāru atlases programmas, kur apvienotas vislabākā īpašības. Viņām jau ir noteikta ciltsvērtība pēc genoma metodes. No šīm dāmām tiek izskalotas olšūnas, kuras tiek apaugļotas ar plaši pazīstamiem buļļu tēviem.

Rādīja un skaidroja sonogrāfa nozīmi un priekšrocības. Veterinarārsts skaidroja cik ilgs laiks un cik daudz govīm nepieciešams noteikt grūsnības, lai iemācītos ar šo aparātu strādāt. Lai veiksmīgi strādātu ar sonogrāfu un precīzi noteiktu grūsnības, kā minimums nepieciešama prakse ar 5000 govīm.

Smiltene 25.04.2017.

SIA "SILENIECES ciltsdarba serviss" ciemojās Smiltenes novada, Brantu pagastā. Semināra apmeklētāji, bija atsaucīgi un mūs uzņēma jauki. Liels prieks un gandarījums, par dzirdētajām atsauksmēm un ierosinājumiem. SIA "SILENIECES ciltsdarba serviss" lekciju apmeklētājus informēja par jaunumiem piena un gaļas liellopu audzēšanā, kā arī Veterināro zinātņu doktors, veterinārārsts  Alex Bauer (”Masterrind” Vācija) skaidroja kas ir “holesterīna deficīta gēns”, tā izpausmes liellopiem un cik tas ir bīstams un Vaislas buļļu aprēķināto indeksu (fitnesa, auglības, robota, u.c.) pielietojums ganāmpulka atražošanas plānā.

 

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Vāciju

Vācija MASTERRIND

Semināri, praktiskās nodarbības

Darbs, kas dod gandarījumu un prieku