Vācijas kolēģi viesojas saimniecībās Birzītes-1, Birzītes DS un uzņēmumā SIA “Silenieces Ciltsdarba serviss

Mūsu saimniecībās Birzītes-1, Birzītes DS un uzņēmumā SIA “Silenieces Ciltsdarba serviss” viesojās Vācijas zemnieki. Ar vairumu jau bijām pazīstami un tikušies Vācijā gan izstādĒ, gan viņu saimniecībās. Liels prieks un gandarījums bija satikt saimniekus, no kuriem aizsākās Birzītes DS galoveju saimniecība. Pirmie ievestie dzīvnieki vēl ir ganāmpulkā. Tikām uzslavēt par ļoti labu, vienveidīgu un ļoti pienīgu Galoveju ganāmpulku.

Piena fermā arī neizpalika bez uzslavām - ļoti augstu novērtēja labu darba organizāciju, dzīvnieku vispārējo izskatu. Bijām lepni uzrādīt pārraudzības datus, kur redzams, ka Saimniecībai vidējais 365 dienu izsaukums ir 11360 kg, ar tauku saturu 4.66 un proteīnu 3.39 EKP 12250.

MASTERRIND ģenētika.

Vācijas kolēģi izrādīja vēlmi apskatīties Latvijas Zilo govi.

Rīgas Zoodārza filiāle Cīruļi ir īstā vieta, kur šos dzīvniekus aplūkot. Šeit var aplūko gan vaislas bulli, gan govis un teles. Paldies Zaigai par pilnvērtīgu informāciju par šiem dzīvniekiem.

Pēc tam kopā ar Vācijas kolēģiem devāmies uz Zemnieku saimniecība "Ziķi" kur bija iespējams aplūkot ne tikai piena fermu, bet arī Strausu fermu un kino un foto muzeju, bišu māju.

Seminārs no 13. līdz 15. jūlija saimniecībā Birzītes-1 un dažādās SIA “Silenieces ciltsdarba serviss” klientu saimniecībās.


Vaislas buļļu piedāvājums un nozares aktualitātes 2022

Šā gada 22. aprīlī norisinājās ilgi gaidītais seminārs: "Vaislas buļļu piedāvājums un nozares aktualitātes 2022".

Ļoti priecājamies par tik lielu semināra dalībnieku atsaucību,

kā arī neviltots prieks satikt klātienē mūsu klientus, sadarbības partnerus un ikvienu interesentu.

Paldies visiem, kas ieradās! Ceram, ka informācija bija noderīga un Jūs labi pavadījāt laiku.
Uz tikšanos turpmākajos semināros!

*Lielu paldies sakām Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājam Aivaram Priedolam.

Neliels seminārs


Latvijas - Vācijas sadarbības seminārs (Masterrind)

Jūlija sākumā Latvijā viesojās SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" Masterrind (Vācija) sadarbības partneri. Viesošanās pirmajā dienā apmeklējām Lauksaimniecības datu centru, kur Vācijas kolēģi tika iepazīstināti ar Latvijas datu uzskaites sistēmu un tās principiem, kā arī apmeklējām divas lielas saimniecības - SIA "Rāvas" un SIA "Saldus druva".


Seminārs tika rīkots gaļas liellopu audzētājiem un vērtētājiem - SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" klientiem.

Semināra tēmas un lektori:

 • Aktuālākais gaļas liellopu audzēšanā (lektors – Vizma Sileniece, SIA “Silenieces ciltsdarba serviss”)
 • Aktualitātes gaļas liellopu audzēšanā Vācijā, Masterrind izaugsme (lektors Almut Averbeck – Masterrind, starptautiskās liellopu un bioprodukta pārdošanas nodaļas vadītāja)
 • Lauksaimniecības datu centra programmas CILDA – kļūdas un lietošana (Lauksaimniecības datu centra pārstāvji)
 • Gaļas liellopu eksterjera atšķirības dažādām šķirnēm, to izvērtēšana (lektors - Torsten Kirstein gaļas liellopu vērtēšanas eksperts, izsoļu vadītājs, Masterrind)
 • Vaislas buļļa izvēle dažāda tipa ganāmpulkos. Vaislas dzīvnieku atražošana, pārdošana. (lektors - Torsten Kirstein gaļas liellopu vērtēšanas eksperts, izsoļu vadītājs, Masterrind)


Pirmā semināra diena tika veltīta, teorijai un diskusijām. Torsten Kirstein stāstīja par aktualitātēm Vācijā, vērtēšanas pamatprincipiem katrai šķirnei atsevišķi. Torsten Kirstein norādīja, ka katra šķirne ir jāvērtē atbilstoši tās standartiem un katras šķirnes pārstāvis var saņemt 9 balles, ja tas atbilst savas šķirnes standartam.


Otrā semināra diena tika veltīta praktiskajām nodarbībām:

 • Ievads dienas plānā (Vizma Sileniece, SIA “Silenieces ciltsdarba serviss”)
 • Gaļas liellopu pieradināšana (Anna, Masterrind)
 •  Galoveju šķirnes vērtēšana, (lektors - Torsten Kirstein gaļas liellopu vērtēšanas eksperts, izsoļu vadītājs, Masterrind)
 • Limuzīnas šķirnes vērtēšana , (lektors - Torsten Kirstein gaļas liellopu vērtēšanas eksperts, izsoļu vadītājs, Masterrind)
 • Šarole šķirnes vērtēšana, (lektors - Torsten Kirstein gaļas liellopu vērtēšanas eksperts, izsoļu vadītājs, Masterrind)
 • Aberdinangus šķirnes vērtēšana, (lektors - Torsten Kirstein gaļas liellopu vērtēšanas eksperts, izsoļu vadītājs, Masterrind)
 • Dažādu gaļas liellopu šķirnes , (lektors - Torsten Kirstein gaļas liellopu vērtēšanas eksperts, izsoļu vadītājs, Masterrind)

Praktiskās nodarbības notika dažādās saimniecības, lai ir iespēja salīdzināt lopus dabā un norādīt uz katrai šķirnei raksturīgākajām īpašībām un kļūdām. Semināra apmeklētājiem bija iespēja uzdot jautājumus uz kuriem  Torsten Kirstein atbildēja ar lielu entuziasmu un labprāt dalījās savā pieredzē.


Torsten Kirstein uzslavēja Vizmu Silenieci, kas Vācijā atlasījusi un ievedusi lopus Latvijas zemniekiem, ganāmpulku uzlabošanai. Torsten Kirstein piekrita V. Sileniecei, par to, ka vaislas dzīvniekam nav jābūt apaugušam ar gaļu kā arī tam ka jaunam vaislas bullim 9 balles nevar ielikt, jo tas vēl nav izaudzis. Viesojoties Ivetas Pūpolas saimniecībā Torsten Kirstein norādīja, ka V. Sileniece Vācijā ir atlasījusi ekselentu vaislas bulli, kuru Torsten Kirstein novērtēja ar 9 ballēm.

Almut Averbeck izteica lielu paldies par SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" rīkoto pasākumu un Masterrind komandas uzaicinājumu uz Latviju. Almut Averbeck pateicās par  SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" un Masterrind ilggadējo sadarbību, kas balstīta uz godīgumu un savstarpēju uzticību. Almut Averbeck bija patīkami redzēt, ka SIA "Silenieces ciltsdarba servisa" klienti ir draudzīgi un semināra dienas pagāja ar humora piegaršu.

Vidzemes kolēģi viesojās Kurzemē!

Jūnijā Vidzemes kolēģi bija ieradušies pieredzes apmaiņā uz Kurzemi. Semināra dalībnieki apmeklēja arī SIA "DS Birzītes", kur Vizma Sileniece stāstīja par Jostainā galoveja eksterjera vērtēšanas pazīmēm, liellopu temperamentu un atbildēja uz citiem semināra dalībnieku jautājumiem. Viesi izrādīja arī interesi par piensaimniecību, līdz ar to tika izrādīta Z/S "Birzītes - 1" saimniecība.

Debates tika pavadītas pie kafijas un gardiem pīrādziņiem, jautrās noskaņās. Lai pasākumu padarītu par nelielu atpūtu no zemnieku ikdienas darbiem, tika apmeklēts muzejs Apriķos, kur katrs varēja atcerēties skolas laikus un pasmieties pats par sevi.

SIA "Silenieces ciltsdarba serviss" saka paldies par jauki pavadīto laiku, gūto pieredzi un jautro kompāniju - gaidīsim ciemos atkal!


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.